Hea küll, kui tänavalt mineku saab aru saabumiseni lahendada käru- või autosõiduga, siis mis saab edasi? Meie lasteaia hoovis on kaks maja, teineteisest nii 50 meetri kaugusel ning otseloomulikult on õel-vennal rühmad eri majades. Ilusate ilmadega on lihtne – kuna lapsed võetakse päikeselise ilmaga üldiselt õues mänguplatsil vastu, siis pole erilist vahet, kumba ma enne käest lahti lasen, aga mis saab siis, kui võrrandisse lisanduvad talvekombekad ja palavad toad? Kas viia enne suurem laps lootuses, et tema saab kiiremini end riietatud ning siis minna väiksemaga, või vastupidi – enne väiksem, kuna suuremale on kergem selgitada, et ta peab veidi ootama, kuni õde aitan? Kolmesega ei tule veel ka see kõne alla, et saadan õueukse pealt ise riietama, nagu ilmselt viiesega juba võiks. Kuidas teie asja lahendanud olete? Kas olete proovinud mõlemat ja valinud oma lemmiku?

Mis järjekorras toimub õhtul laste rühmast ära toomine? Kumb peab vammustes ootama? Kuidas ometi on asi lahendatud peredel, kelle lapsed käivad täiesti eri lasteaedes? See on vist küll juba logistika kõrgem tase!

Kuna meil veel parimaid lahendusi pole, siis hetkel oleme lasteaeda minekust teinud toreda perekondliku ürituse – läheme kõik koos. Härra võtab suurema käekõrvale või tõukerattaga valvsa pilgu alla ning mina väiksema. Või vastupidi. Ka lasteaia hoovis läheb üks ühega ja teine teisega. Mõnda aega võime ju nii seda jätkatagi, kuid kohati tundub see ebaratsionaalse tegutsemisena – kui üks lapsevanem juba võtab selle aja, et lasteaeda minna, võiks ju mõlema põnniga hakkama saada – või kuidas?