Korraldajate kogemus näitab, et väga paljud kandidaadid saadavad oma tutvustuse vahetult enne tähtaja kukkumist, sageli päris viimasel päeval. “Kindlasti soovime, et kõik osaleda soovivad koolid saaks õigel ajal oma materjalid ära saadetud ega magaks tähtaega maha. Seepärast tasub nüüd, kus kooliaasta algas ja õpilased-õpetajad välja puhanud, kohe ettevalmistustega pihta hakata, sest enam pole tähtajani palju aega jäänud,” tuletas Ratas meelde.

Konkursil osalemiseks tuleb koolidel saata 27. septembriks aadressile aastakool@harno.ee video, mille sisust tuleb selgelt välja inspireeriv ja innovaatiline õpikeskkond, kus erinevad digilahendused leiavad igapäevaselt kasutust. Täpsemat infot konkursil osalemise ja tehniliste tingimuste kohta: www.harno.ee/aastakool

Aasta kool 2020 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse 30. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“. 2020. aastal kuuluvad žüriisse Marcus Ehasoo Eesti Õpilasesinduste Liidust, Aivi Jürgenson Haridus- ja Teadusministeeriumist, Reilika Kaasik Haridus-ja Noorteametist , Laura Kõrvits, kes on ERR ETV2 noorte saate „Nova“ toimetuse liige ja näitleja Karl Robert Saaremäe.

Aasta kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi osa. Aasta õpetaja konkursi eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Hariduspreemiad ja riikliku haridustöötaja elutööpreemia antakse üle iga-sügisesel aasta õpetaja galal. Aasta kooli valitakse kolmandat korda, eelmisel aastal pälvis nimetuse Viljandi Gümnaasium.

Konkurssi korraldavad Haridus- ja Noorteamet, Haridus- ja Teadusministeerium ning ERR. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.