Arumäe sõnul ei ole midagi imestada, et jõulude juurde kuulub järjest suurema arvu ja hinnalisemate kingituste ostmine, sest kogu maailm muutub üha kommertslikumaks ning meie ühiskonna elujärg on pealtnäha tõusnud. Küll aga on tema sõnul suur hulk inimesi tegelikkuses rahalise ellujäämise tasandil ning elavad n-ö peost suhu või palgapäevast-palgapäevani ning neil ei ole säästusid ehk rahapuhvrit. Ehkki jõulukink on positiivne ja emotsionaalne, sooviga teha saajale rõõmu, on see isiklikus finantsaruandes siiski kulu. 

“Kui oled keskmisest jõukam, pole jõulukinkide ostmisega probleeme, sest saad neid endale lubada ning finantsiliselt need sind ei mõjuta,” selgitab ta. “Kui tuled niigi ots-otsaga kokku, ei pruugi see hea tahe olla aga majanduslikult kuigi otstarbekas.” 

Kui tuleb valikuid teha, siis kelle või mille kasuks? Mida teha siis, kui sinu pere võimalused pole sugugi samasugused kui teistel ja lastes tekitab see nukrust? Aga mida investeerida kinkidesse siis, kui raha pole ja kuidas tänases keerulises majanduslikus olukorrast siiski võtta, mis võtta on? Kõigest sellest räägib ta põhjalikult