Sünnitusmaja ämmaemand: kui naine on juba saabudes teatud protseduuride vastu, on väga raske – saame vaid loota, et kõik kulgeb riskivabalt
Tema sõnul on raske pidada läbirääkimisi, kui naine on juba ette mingite protseduuride vastu. „Seda ei tohi, toda ei tohi ja seda ma ei taha... Siis me peame läbi rääkima ja nõustama ja leidma, kust see hirm on tulnud,“ jutustab Tammela. Tema sõnul on naisi, kes siiski jäävad oma tõekspidamistele kindlaks, seda enamjaolt usulistel põhjustel, ja sellisel juhul ei saa personal teha muud, kui loota, et sünnitus kulgeb loomulikult ja riskivabalt.
Podcasti osas võtab sõna ka Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna naistearst Sandra Tammekivi. Tema sõnul soovivad nii ämmaemandad kui arstid, et iga sünnitus oleks võimalikult loomulik ja sekkumistevaba. „Ühelgi naistearstil ei ole hirmsat vajadust, et ta peab kõikidesse sünnitustubadesse sisse jooksma ja midagi korraldama hakkama. Ämmaemandad on hästi tulbid ja iseseisvad ja saavad ise hakkama ka väiksemate sekkumistega. Naistearsti roll on sekkuda kriitilisemates hetkedes, kui on kiiresti vaja laps kätte saada,“ selgitab Tammekivi sünnitusmaja tööjaotust.
Veel tuleb podcastis põhjalikult juttu sünnituse normaalsest kulust, õigest haiglasse mineku ajast, haiglakoti sisust ja sünnitusvalu leevendavatest meetoditest. Kuula rohkem uuest „9 kuud“ podcasti osast! Kõik osad, mis sind läbi raseduse erinevate etappide juhivad, leiad SIIT!