Lastearst: saan aru vaktsiinivastaste hirmudest - inimloomusele on omane, et kõigele tuleb põhjus leida
„Ma saan aru vaktsiinivastaste hirmudest. Internetis on väga kerge sattuda lugema igasuguseid tekste. Ja see on inimloomusele omane, et kui lapsega midagi juhtub, siis mingi põhjuse peab leidma, isegi kui seda ei suuda tõestada,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Pelgulinna Sünnitusmaja lastearst Merle Areda.
Areda lükkab ümber peamisi süüdistusi, mida vaktsiinidele ette heidetakse. Tema sõnul on vaktsineerimise seos autismiga kummutatud paljude uuringutega. Samuti ei sisalda tänapäeval ükski vaktsiin elavhõbedat. Ka väidet, et arstid saavad laste vaktsineerimise eest ravimifirmadelt raha, peab ta naeruväärseks.
„Tõsi, vaktsiin on nagu ravim, et kui ma tahan sealt toimet saada, siis võib ka juhtuda, et seal tekib mõni kõrvaltoime. Seda päriselt vältida ei saa. Neid on harva ja need on üldiselt kerged. Või siis valin teise variandi, et ma ei vaktsineeri ja kui sattun kokku ohtliku haigusega, pean ma tegema läbi selle kadalipu, põdedes või põetades last raske nakkushaigusega,“ selgitab Areda.
Veel saab podcastis teada:
- Milliseid uuringuid tehakse vastsündinule sünnitusmajas?
- Millele viitab imiku kollasus?
- Millised vaktsiinid saab laps kohe pärast sündi?
- Milles seisneb imetamise olulisus?
- Kust küsida abi, kui imetamine ei õnnestu?
Kuula rohkem uuest „9 kuud“ podcast osast! Podcast on loodud last ootavale või planeerivale perekonnale. Kõik "9 kuud" osad leiad siit!