Segamini kodu, segamini tunded? Selle meetodi abil paraneb mõlema olukord!
„Meetodi tuum seisneb selles, et sa korrastad esemeid kategooriate kaupa, mitte asukohapõhiselt. Muidu võid sa küll ühe toa või sahtli korda teha, aga selle käigus oled sa viinud lihtsalt asjad mujale ja see ei aita üldisele korraloomisele kaasa,“ selgitab Lumeste. Esimeseks kategooriaks on riided, mille hulgast valitakse välja vaid need, mis panevad kandjat end hästi tundma ja valmistavad rõõmu. Kõiki esemeid sorteeritakse selle järgi, kas need valmistavad rõõmu või mitte. Kõiki ühe kategooria esemeid ühes hunnikus nähes saab inimene aru, kui palju tal neid tegelikult on.
„Enne kui hakkad oma esemeid hoiustama, tuleb valida välja need, mida üldse alles hoida. Läbi sellise valiku saad endale valida lihtsama ja parema elu. Selle protsessi käigus õpitakse ebameeldivast lahti laskmist ja loobumist nii esemete näol kui ka mujal elus,“ räägib Lumeste.
Kui rõõmustavad esemed on välja valitud ja muudest on loobutud, pannakse asjad tagasi kappidesse nii, et igat eset oleks kapis näha ja kõike saaks kätte ühe liigutusega. Miski ei tohiks olla teiste asjade taga peidus, nii kipuvad nad jääma kasutamata. „Kui kõik asjad on lihtsalt leitavad, siis see on meeletu ajavõit,“ selgitab Lumeste.