Karmen Maikalu: tuleb vaadata, et lastega veedetav aeg ei oleks ainult pingeline õppimise teemal vaidlemine
Rääkides kodus ainult distantsõppe raskustest, tekitame ise stressi ja ärevust juurde, ütleb koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu, kelle sõnul see negatiivsus aga lapsi ka mõjutama hakkab.
"Raskusi ei pea ignoreerima, nendega tuleb tegeleda. Orienteerugem lahendustele, toimetulekule. Ohvri positsiooni pole vaja," tuletab Maikalu Maalehe veergudel antud intervjuus meelde ja julgustab leidma selles ka positiivset – näiteks seda, et on neidki lapsi, kellele ei sobi tunniplaani hakitus ja kel nüüd on võimalik teha süvenemiseks teha eraldi matemaatika või emakeele õppimise päev või hoopis magada kauem, mis sobib enam, ja olla seejärel palju efektiivsem.
Kindlasti veedavad vanemad lastega distantsõppe ajal enam aega koos, mis on Maikalu sõnul samuti väga positiivne. "Samas tuleb vaadata, et koos veedetav aeg ei oleks ainult pingeline õppimise teemal vaidlemine. Leidke hetki, kus probleemidest ei räägita, nauditakse koosolemist."
Loe pikemalt Maalehest, kuidas võiks viieliikmeline pere distantsõppe ja -tööga hakkama saada ja mis on veel plussid ja miinused tema arvates: Koolipsühholoog: need, kes kardavad, et koroonaga kasvab üles lollide põlvkond, pole kvaliteetse distantsõppega kokku puutunud