Annetatud jalgrattad kogutakse piirkonniti kokku ja need saavad vajadusel hoolduse ning seejärel transporditakse kõik jalgrattad üle Eesti erinevatesse jagamispunktidesse laiali, et need sealt siis juba koostöös erinevate organisatsioonide ning kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaalosakondadega ning MTÜ Igale Lapsele abiga uutele omanikele edasi toimetada. „Kõik rattad, mis lastele ja noortele üle antakse, on kindlasti liikluskõlbulikud. Samuti ei luba me tänavatele ühtegi ratast ilma kiivrita. Seepärast anname rattad üle alati koos kiivriga,“ täiendab Veziko.

Heategevuslikule suurprojektile on oma õla alla pannud ka juba mitmed partnerid nagu näiteks Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Suurperede Liit, Respo Haagised AS, jmt.

„Kõik, kes tunnevad, et saavad selle projekti toimimisele õla alla panna, on oodatud meiega ühendust võtma Igale Lapsele Facebookilehe (vaata siit) või www.igalelapsele.ee kodulehe kaudu. Samuti on oodatud ühendust võtma pered, kes vajavad ratast ja inimesed, kes teavad, et näiteks nende naabri või sugulase või hea tuttava lapsel ei ole ratast ning neil pole võimalik seda ka ise soetada.“

Kuigi rattaid väljastatakse jooksvalt, saab võimaluse korral suurprojekti finaal toimuma piirkondlike vabaõhu üritustena. „Kui olukord riigis vähegi lubab, plaanime finaalüritused teha septembris nii Tallinnas, Rakveres, Pärnus kui Tartus.“

MTÜ Igale lapsele on puuduses elavatele lastele ja noortele suunatud heategevuslik organisatsioon, mille peamisteks eesmärkideks on kutsuda ellu erinevaid laste ja noorte arengut toetavaid heategevuslikke projekte ning koondada enda juurde kokku võimalikult palju neid heategijaid, kes üheskoos soovivad, et igal Eestimaa lapsel oleks täisväärtuslik, mitmekesine ja õnnelik lapsepõlv.

Jaga
Kommentaarid