Raamatukogus ei ole näitlejaid, kõik raamatud on tõelised ning iga elav raamat räägib lugejaile oma isiklikust kogemusest. Elavas raamatukogus saab lugeda nii eesti kui ka vene keeles.

Ürituse avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Eestis on palju hoolivaid peresid, kes on avanud oma südame ja koduukse lastele, kes mingil põhjusel ei saa kasvada oma sünniperes. Vaatamata paljude hooldusperede olemasolule, leiame end jätkuvalt olukorrast, kus pere ootavaid lapsi on kordades rohkem. Soovime julgustada inimesi mõtlema võimalusele hakata hoolduspereks ning pakkuma kodusoojust ja armastust lapsele, kes seda nii väga vajab“, ütleb ta.

Huvilistel on üritusel võimalik saada otse allikast infot ja uusi teadmisi järgnevatel teemadel:

Kes on hoolduspere ja kes on peret ootavad lapsed?
Kuidas toimub hoolduspereks ettevalmistumine?
Kuidas toimub kohtumine lapsega ning kulgeb pere ja lapse ühine teekond?
Kuidas hooldusperesid toetatakse?

Kampaania „Laps on pereootel“ raames toimuv elav raamatukogu leiab aset 11. juunil kell 15.00 Viimsi raamatukogus aadressil Randvere tee 9, Haabneeme.

Juuli keskpaigani kestev Sotsiaalkindlustusameti kampaania „Laps on pereootel” tutvustab hooldusperet kui ühte asendushoolduse vormi ja vanemluse võimalust. Kampaania raames kajastatakse hooldusperede lugusid ning jagatakse infomaterjale. Valminud on muuhulgas lühifilmid, kus teadmisi ja kogemusi jagavad nii pered kui ka valdkonna spetsialistid. Lisainfot leiab veebilehel hoolduspere.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid