Kujutle, et juhid maailma esimest autot, vedurit või kuumaõhupalli – kõik see ja palju enamat saab võimalikuks PROTO avastustehases.

Koguperekeskus PROTO avastustehas asub Põhja-Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus, mis pakub lisaks unikaalsele elamusele terves Euroopas võimalust teha tutvust leiutiste põneva ajalooga.

Külastajad leiavad avastustehasest ligi 30 virtuaalreaalsuse ja käed-külge-eksponaati, mis loovad Jules Verne’i ajastu vapustavate leiutiste põneva atmosfääri.

Innovaatilistel tehnoloogiatel põhinevad atraktsioonid

Kõik avastusetehase eksponaadid asuvad salajases allveelaevade tehases, kus virtuaalreaalsuse prillidega avanev maailm loob vahetu meelelise kogemuse. Avastustehasesse sisenedes satud 19. sajandi keskpaigast 20. sajandi alguseni, mil maailmas valitses piiritu usk aurumasinasse ja igapäevast kõneainet pakkusid meilegi teada-tuttavad fantastilised masinad ja leiutised. PROTOs saavad kõik ennast tõelise leiutajana tunda ja spetsiaalselt avastustehase jaoks loodud virtuaalreaalsuse mängudes proovida näiteks kuumaõhupalli või õhujalgrattaga sõita.

Käed-külge-eksponaadid annavad võimaluse ise katseid teha ning tänu sellele mõista füüsikalisi nähtusi mänguliselt, põnevalt ja hoopis uue nurga alt.

Noblessner – uus Kalamaja

PROTO avastustehas tegutseb endises allveelaevade tehase hoones, mis paikneb Noblessneri sadamalinnakus. Noblessnerist on kujunenud hetkel üks kiiremini arenevaid piirkondi Tallinnas.

Noblessner sai oma nime 20. sajanadi alguses kahe Peterburi ärimehe Emanuel Nobeli ja Arthur Lessneri nimede ühendamisel. Pärast esimesest aktsionäride koosolekust 8. jaanuaril 1913 hakkasid Noblessnerisse kibekiirelt kerkima suurejoonelise arhitektuuriga, paekivist ja betoonist tööstushooned, teiste seas Noblessneri valukoda.

Eesti iseseisvudes allveelaevade tootmine Noblessneris küll lõppes, kuid veepealsete laevade ehitus ja remont kestsid siin 2018. aasta augustini. Praeguseks on Noblessnerist saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid