Aga egas midagi, panime oma kompsud kokku, ühendasime auto haagisega ja hakkasime tagasi Tallinna poole sõitma. Selleks ei läinud meil tegelikult kaua aega, sest kohvreid, mida pakkida, ei olnud. Viskasime lihtsalt prügi välja ja kinnitasime asjad piisavalt hoolikalt, et need sõidu ajal ringi ei liiguks.

Kokkuvõttes loen reisi edukaks. Mis kõik hästi läks? Esiteks saime iga päev ühe matka teha. Teiseks saime iga päev ujumas käia. Kolmandaks saime kuidagi isegi selle kuti seal karavanis magama. Neljandaks pidasime vastu kõik need neli ööd ja neli päeva, ega jätnud reisi pooleli. Viiendaks suutsime oma nahka nii hästi hoida, et see ei põlenud kordagi ära. Ole sa tänatud, hea SPF 50 päikesekreem! Kuuendaks oli kogu reisi ajal jahedam kui Tallinna korteris - mere ääres puhus tuul ja temperatuur oli madalam. Tänu tuulele polnud üldse sääski ja väga harva lendas mõni parm mööda. Seega tegime koha osas hea valiku.

Mida järgmine kord teisiti teeks?

Järgmisel korral oleks kauem! Jah, meile vist tõesti sobib ka selline reisimine. Oli aegu, mil mõtlesin õudusega, kuidas karavanreisil olles pean hommikuti merevaiguvõileiba pugima ning ei saagi juua apelsinimahla ja süüa pannkooke, mida hotellides pakutakse. Lisaks see räpasus, sest vett peab kokku hoidma ja korralikku ruumikat dušši ei ole.

Tegelikult sellest polnudki lugu. Mõtlesin selle üle pikalt eile ja veel tänagi ning leidsin, et ma ise olen muutunud. Loomulikult meeldivad mulle head hotellid ja sealsed hommikusöögid, aga 1-aastase lapsega neid nagunii nautida ei saa, seega haagissuvila on just väga mõnus koht, kus rahulikult toimetada, ilma et teiste hotellikülastajate ees piinlikkust tunneks, kui kusagilt suurem jonnituur peale tuleb. Matkabussiga reisides söö, millal tahad, kuidas tahad, kaua tahad.

Võtaks rohkem asju kaasa

Ainuke reis, mille kohta seda öelnud olen! Karavanis on piisavalt ruumi, et ära mahutada ka see mahukas juuksepalsam, lisarätikud ning veel rohkem sööki ja jooki kui vaja. Samuti jagub ruumi mänguasjadele. Pole probleemi! Ainult pakkida tuleks korralikumalt - eriti riideid, need vedelesid ikkagi hunnikus kusagil kapis. Lapsele polnud tegelikult mänguasju vajagi. Talle piisas, kui autouksed lahti tegime. Meil oli samuti hea mõnus, vähemalt pool tundi sai rahulikult süüa ja juttu ajada.

Masinad, oh masinad!

Planeeriks marsruudi nii, et mingid päevad oleks kindlasti ka ametlikus karavanidele mõeldud parklas, et saaks korralikult pesta ja veevarusid täiendada. Muidu sobivad RMK alad ka väga hästi ja eks see karavanide üheks suureks plussiks olegi, et saad ööbida, kus tahad. Isegi Pärnu rannas oli karavaniparkla, miks mitte minna magamistoast otse surfitrenni?

Samuti paneks lapse kohe suurde voodisse magama. Esimese õhtu kolm tundi ööunne panekut olid ikka piinarikkad. Eks tegelikult on suuremate lastega muidugi parem reisida, nari on olemas ja kui nad ise magama jäävad, siis pole probleemi. Juba kujutan ette, milline õnn meid tulevikus ees ootab. Äkki hakkame isegi vaatetorne nautima?

Tulevikus võtaksin rohkem "päris toitu" kaasa. Sõin iga päev komme, küpsiseid ja jõin koolat, aga oleksin võinud vahel ka tatart keeta või boršisuppi üles soojendada. Pikemal reisil mõtleksin sellele rohkem.

Kulutused

Meie saime haagise soodushinnaga 70 eurot ööpäev, mis on tõesti hea hind, sest tegu oli 2021. aasta karavaniga. 20 eurot läks ühe ööpäeva peale Rannakodus, kokku siis 40 eurot. Söögi peale läheb igaühel nii palju, kui ta kulutada tahab. On inimesi, kes saavad 5-liikmelise perega nädalas 50 euroga söönuks, meil läks pitsakohas juba üle 30 euro. Kütust läheb muidugi omajagu. Seega jah - haagisega saab reisida nii väga odavalt kui kallilt. Üldjuhul tuleb see ikkagi odavam, kui hotellides või hostelites ööbimine ja pidevalt väljas söömine.

Kellele sobib karavanauto?

Haagissuvila või matkabussiga reisimist soovitangi kõigile neile, kes armastavad looduses viibida, hindavad mobiilsust ning kodusust - oma voodipesu ja sööginõusid. Samuti neile, kes peavad lugu "aeglasest reisimisest" - kiirelt kuhugi ei saa, aga teekond ise on sama tähtis. Üldjuhul pole matkabussi ja haagise jaoks vaja ka juhiloal eraldi märget, piisab B-kategooria lubadest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid