Imetamisnõustaja: sünnitusjärgne depressioon on imetamise mitteõnnestumisse sisse kirjutatud
„Olen kuulnud, et siiani tehakse inetuid märkusi avaliku imetamise kohta,“ nendib Põlma. „Ma väga loodan, et imetamise nädalad tõstavad teadlikust selles osas ja peagi võib avalik imetamine olla samasugune normaalsus, kui kohvikus söömine.“
Kuigi Põlma sooviks, et kõik lapsed saaksid rinnast toidetud sõnab ta, et teab, et see pole alati nii lihtne. „Kui imetamine mingil põhjusel ei laabu, on parim valik kunstpiim,“ räägib Põlma ja lisab: „Kui sul ei õnnestu imetamine, siis see ei tee sinust halba ema.“ Tema sõnul on ta kuulnud, et imetamisnõustajad on sellekohaseid hinnanguid andnud. „Ka minu emaks saamise tee oli keeruline. Imetamine ei õnnestunud ja tundsin, et ei ole oma lapse vääriline,“ meenutab Põlma.
„Tihti võivad imetamismurede taga olla ema emotsionaalsed probleemid,“ tõdeb Põlma. Veel räägib Põlma imetamismurede seosest sünnitusjärgse depressiooniga ning peamistest probleemidest, millega tema poole pöördutakse.
Augusti esimesel nädalal on rahvusvaheline rinnaga toitmise nädal. Sellel aastal on nädala motoks „Kaitse imetamist. Jagatud vastutus“.