Blogidest leiad häid nippe, kuidas rahaga seotud väljaminekuid planeerida ja milliseid rahatarkusi meeles pidada.

Credit24 turundusjuhi Annika Parmu sõnul tunnevad Eestimaa inimesed huvi rahatagavara vastu, et olla valmis ettenägematuteks kulutusteks kooli alguses. „Lapsevanemad teavad, kuidas septembri lähenemine rahakotile mõjub. Kuid samas on kool rõõmus algus, mis ei peaks tekitama stressi. Meie pakume oma klientidele erinevaid lisaraha võimalusi. Kõige populaarsem neist on Krediidikonto,“ tutvustas Parm.


Eelarve on mõistlik paika panna juba enne, kui poodi lähed või e-kauplusesse sisened. See on hea viis, kuidas vältida ebamõistlikku kulutamist. Samuti tee põhjalik ettevalmistus ja vii end kurssi kauplustes ja online-kanalites pakutavate pakkumistega. Jaga planeeritud ostud võimalusel mitme kuu peale. Rahaasjades on üks olulisemaid reegleid see, et väljaminekud ei tohiks olla suuremad kui sissetulekud. Loomulikult on hetki ja olukordi, mil sellest põhimõttest on keeruline kinni pidada. Eriti ettenägematute kulutuste korral, näiteks kui on vaja osta uus süle- või tahvelarvuti. Kui otsustad kasutada väikelaenu, siis jälgi tähelepanelikult, millised on sellega kaasnevad lisakulud lepingu- või kuutasu näol.

Hoidu varjatud tasudest. Credit24 populaarseim toode – Krediidikonto – on tasuta. See tähendab, et kui inimene end selle kasutajaks registreerib, ei maksa see midagi. Samuti puuduvad Krediidikontol igasugused kontohaldus-, lepingu- ja väljemaksetasud.

Investeeri või alusta säästmist kasvõi väikestest summadest. Aasta alguses Credit24 tehtud küsitlusest selgus, et 28% inimestest soovis uuel aastal senisest enam tegeleda säästmisega. Nii nagu 1. jaanuar, võib ka 1. september olla uute alguste aeg. Suured võidud saavad alguse väikestest. Uuri lisa, kuidas saaksid sina oma esimesed sammud säästmise ja investeerimise vallas teha.

Järelturg on hea võimalus, kuidas väljaminekuid vähendada. Olgu selleks lastetoa mööbel või kasutatud, ent heas korras tehnika. Häid pakkumisi leiab erinevatest foorumitest, e-kanalitest ja kauplustest, mis väärtustavad taaskasutust.

Krediidikonto on justkui krediitkaart. Credit24 turundusjuht Annika Parm ütleb, et see, kui palju raha inimesele krediiti antakse, sõltub väga konkreetselt tema igakuistest rahalistest kohustustest ja sissetulekutest. Pärast seda, kui inimene on enda laenutaotluse soovitud summaga esitanud, vaadatakse see põhjalikult üle ja tehakse otsus. Avalike andmebaaside põhjal tehakse põhjalik taustauuring ja jälgitakse, et inimese finantsseis püsiks uue kohustuse võtmisega kontrolli all.


Lisaraha tähendab paindlikke lahendusi, mis lähtuvad iga inimese vajadustest ja võimalustest. „Näeme seda, kuidas väga suur hulk inimesi planeeribki väga teadlikult oma rahaasju, ent mõni ettenägematu kulutus või kooli algusega seotud väljaminekud võivad eelarve ootamatult tasakaalust välja viia. Selliste olukordade jaoks pakumegi Krediidikontot, mis võimaldab kliendil kasutada lisaraha,“ kinnitas Credit24 turundusjuht.

Maksepuhkus on abiks ootamatutes olukordades, mil sissetulek väheneb või palga laekumine hilineb. Kuigi igasugune võlgnevus tekitab halba tunnet, ei tohi kunagi peljata võimalikest keerulistest olukordadest rääkimist. Maksepuhkuse üks ja kõige olulisem reegel on see, et seda saab kasutada üksnes siis, kui arve maksetähtaeg ei ole veel saabunud ega ületatud. Seega mõtle ja planeeri ette. Kui näed, et kohustuse tasumine võib osutuda keerukaks, anna sellest esimesel võimalusel oma laenuandjale teada. „Lisaks maksepuhkusele pakume oma klientidele 30 päeva rahulolugarantiid, mis tähendab, et kui inimene ei ole meie teenusega rahul, võimaldame tal 30 päeva jooksul lepingust intressikuluta taganeda,“ nentis Annika Parm.

Rahatarkus on nagu mistahes muu oskus, mida elus õppida. Pea meeles, et head oskused rahaasjades toime tulla ei teki samuti üleöö, vaid vajavad aega ja kordamist.

Vastutustundlikkust tuleb alati ostlemisel meeles pidada. Pane paika eelarve, jaga võimalusel kulutused mitme kuu peale ja jälgi, et ostaksid vaid seda, mida päriselt koolis vaja võib minna.

Tutvu tingimustega credit24.ee lehel ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid