Loo kõik eeltingimused rahulikuks sõiduks

Kuigi see võib tunduda esiti lihtne ja loogiline, ei pruugi mitme lapse ning arvukate pampudega koduuksest välja kiirustades selle peale vahel tullagi, et enne teele asumist peab tualetis käima ning mitte olema näljane, janune või üleväsinud. Eksime vahel ju ka ise selle reegli vastu, unustame vetsus käia, süüa või juua… ja meie oleme ometigi ju täiskasvanud!

Mäng on väikese inimese töö

Autos hakkab lastel üliruttu igav ning sa pead olema valmis nende meelt lahutama juba enne, kui kodu sissesõiduteelt välja keerad. Ole nutikas ning aseta autos mängimiseks mõeldud esemed kastiga kohta, kust lapsed asjad ise kätte saavad, näiteks kahe turvaistme vahele. Vaheta asju iga paari nädala tagant, et pakkuda põnevust ja avastamisrõõmu. See on uskumatu, kui ruttu võivad lapsed unustada mõne mänguasja, mida pole ammu näinud.

“Ei” ekraanidele

Telefon ja tahvelarvuti võivad olla asendamatuks hädaabilahenduseks näiteks 10-tunnisel lennureisil, kuid mõnikümmend minutit kuni paar tundi kestva autosõidu ajal toovad ekraanid üksnes suure tüli, kuna on äärmiselt köitvad. Korra maitse suhu saanud, hakkavad nad alati autos telefoni või tahvlit nõudma. Eelista parem audioraamatuid või muusikat.

Porgand ja õun pole iial olnud nii kasulikud

Pööra kindlasti tähelepanu sellele, et kaasas oleks erinevaid vahepalasid nagu juustupalad, tükeldatud puuviljad, köögiviljad ja piisavalt juua. Näljane laps on pahur laps ning mõneminutiline lisanduv ajakulu sõidusnäkkide ette valmistamiseks on seda väärt, kuna vastutasuks on rahulik autosõit. Kindlasti ära paku lastele ühe hoobiga veresuhkrut lakke löövaid maiustusi — niimoodi teed olukorra ainult hullemaks.

Ei mingit üle õla tõrelemist

Kui kisub siiski tüliks, ära kindlasti neid üle õla korrale kutsu. Enne kui asi päris hulluks läheb, peata auto teepervel või parkimisplatsil ja räägi nendega silmast-silma ning tõsiselt. Tuleta veel kord meelde, kuidas emme või issi peab juhtimisele keskenduma. Ja kui nad kuulda ei võta, ole valmis ka pikemaks peatumiseks — sel hetkel pead unustama, et kuskile on kiire.

Tee lastele autoõppus

Joonista paberile autos olemise reeglid (näiteks nagu turvatoolis istumine, mitte löömine ja karjumine jne), kleebi need auto seljatudegele ning tee lastega seisvas autos “kuivtrenni”. Kuigi alguses võib see neile naljakas tunduda ning luua ideaalse pinnase sinu kannatuse proovile panemiseks ja lollitamiseks, jää tõsiseks ning endale kindlaks ja võta aeg, et autos olemise reeglid mitu korda kannatlikult läbi võtta. Preemiaks võib olla sõit kuhugi, kus lastele väga meeldib käia.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid