Lähtu kingisaaja südamesoovist

Nii täiskasvanutele kui ka lastele kinki tehes tasuks esmalt mõelda sellele, mida kingisaaja päriselt tahta võiks. Siinkohal tasub kindlasti arvestada, et tegemist oleks siiski kingisaaja, mitte kingitegija südamesooviga. Küll aga tasub kingitegijana samuti hinnata, kas tegemist on pigem ajutise soovi või pikemat mõju avaldava kingiga. Nii näiteks on lemmikjuust, lemmikkommikarp, hea vein või kehakreem alati heaks lahenduseks, kuid ei kesta kaua. Samas aga kestavad soovitud blender, kvaliteetsed ehted, kõrvaklapid või nutikell kindlasti pikemat aega ja on kingi saajal alati meeles ilusa žestina. Loomulikult tulevad siin mängu ka kingi tegija võimalused ja piirid, kuid loovalt mõeldes leidub alati miskit, mida saaja endale päriselt tahaks ning mille üle siirast rõõmu tunneks.

Mida on päriselt vaja?

Teine kriteerium, mille järgi otsustada, on kahtlemata küsimus: mida on kingisaajal päriselt vaja? See võib olla miski, mis aitab igapäevaelus lihtsamini toime tulla, õpetab uusi teadmisi ja oskusi elus järgmise olulise sammu tegemiseks või asendab mõne katki läinud eseme. Vahel võib selleks hoopis olla mitte ese, vaid ka elamus – näiteks puhkus spaas või inspireeriv kontsert.

Valik on lai ning tegemist võib olla nii suure kui ka väikese kingiga – lähtuvalt kingi tegija võimalustest ja läbikäimisest kingi saajaga. Samuti tasub arvestada, millises keskkonnas kingi saaja toimetab ja mis võiks sellest lähtuvalt enim kasu tuua – või lihtsalt küsida, mida saajal vaja oleks ning kuidas kingitegija sellesse panustada saaks. Sest kui kingisaajaga kokkuleppel potsatab kingikotti soovitud soe paar talvesaapaid või katkist tolmuimejat asendav uus seade, siis on rõõm sellest kindlasti suurem kui mõnest teisest ebapraktilisest meenest.

Igapäevaselt inimese küljes

Kolmas aspekt kingi tegemise valemis on lähtuda sellest, mis on inimesel igapäevaselt küljes ehk mida ta kannab. Siin võib silmas pidada nii riideid kui ka aksessuaare, olgu need riietuse osadeks või eraldiseisvateks vidinateks. Nii näiteks ei möödu enam päevagi, ilma et me ei kasutaks kõrvaklappe või nutikella, mis on osaks meie igapäevasest välimusest nii kodus kui ka tööl. Siinkohal tuleks kindlasti arvestada taas kingisaaja maitse ja stiiliga ning pidada silmas, et paljud aksessuaarid, nagu näiteks isegi uued nutikellad Huawei Watch GT 3, on saadaval nii naistele kui ka meestele mõeldud eri mudelitena. See võimaldab täita korraga mitut eesmärki, mis nutikella kinkimise korral tähendab võimalust kinkida korraga funktsionaalne kell, suhtlusvahend, esteetiline personaalse välimusega aksessuaar igapäevase garderoobi jaoks ja samas ka vahend tervise monitoorimiseks.

Midagi mõttetööks

Neljandaks aegumatuks kingiks on kahtlemata miski, mis pakub mõttetööd – olgu selleks uusi teadmisi ja oskusi õpetav raamat, meelelahutust ja mõtete mujale viimist pakkuv lugemine või hoopis audioformaadis kuulamine. Ka siin on loomulikult soovituslik järgida kingisaaja harjumusi, et kingitus ka päriselt kasutust leiaks ja rõõmu pakuks.

Kuna meie igapäevane eluviis on muutunud üha liikuvamaks, tasub mõelda ka sellele, kuidas oleks võimalik pakkuda kinki audioformaadis. Nii näiteks saab ka raamatuid helifailidena mugavalt nii telefonidesse tõmmata kui ka neid rakenduste abil uuematest nutikelladest kuulata, samal ajal ise mõnusalt oma igapäevategevusi tehes. Uusimad nutikellad, nagu Huawei Watch GT 3, ühilduvad mugavalt erinevate seadmetega ja lisaks saab nutikellade abil muusika kuulamist otse oma randmelt juhtida.

Samuti tasub nii audioraamatute, kuulamiseks mõeldud platvormi liikmelisuse kui ka seadmete kinkimise puhul lähtuda kingisaaja stiilist ja valida sobiv lahendus tulenevalt sellest, kas tegemist on pigem aktiivse spordihuvilisega, unemeditatsioonide nautijaga või hoopis enesearengut armastava pideva eneseharijaga. Või valida lahendus, mis võimaldab pakkuda kõikidele stiilidele midagi sobivat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid