VIDEO | Perearst Reet Laidoja: lapse vaktsineerimisega hoiad ära rasked tüsistused nagu multisüsteemne põletik ja pika COVID-i sündroom
"Esimesed vaktsiinidoosid on antud ning järgmisel nädalal jätkame uue hooga," kinnitas ta. "Need, kes varakult on kohal, nemad küsimusi ei küsi, vaid juba teavad, on seda oodanud ja varem endale selgeks teinud, kas saab ja millal võib," selgitas Laidoja. "On loomulikult ka vanemaid, kes arvavad, et lapsed põevad kergemalt ega vaja vaktsiini. See tegelikult on aga siiski loterii, kuna ka Eestis on sattunud haiglasse novembri seisuga 200 last. Neil võib esineda ka tõsisemaid trombemboolilisi tüsistusi ja pikka COVIDi sündroomi ning laste eripäraks koroonaviirusega seoses on multisüsteemne põletikuline haigus, mis ei ole kerge. Et seda kõike ära hoida, on meie soovitus siiski vaktsineerida," kinnitas Laidoja.
Perearsti sõnul on vaktsineerimisjärjekorda reastuvate lapsevanemate eesmärgiks, et laps saaks kooli ja lasteaeda, ei nakataks peres olevaid vanemaid inimesi ning paljud tahavad ka reisile minna. "Tavainimestena peaksime koroonaviiruse vaktsiinist teadma seda, et need on kontrollitud ja turvalised. Maailmas on juba 5 miljonit last vaktsineeritud ja neil pole esinenud olulisi kõrvaltoimeid. Väiksematel lastel on kusjuures kõrvaltoimeid statistiliselt isegi vähem. Kõige sagedamini süstekoha valulikkus, üldine väsimus või väike palavik. Soovitan lihtsalt valida päeva, mil süsti teha, et see ja järgmine oleksid natuke rahulikumad," loetles Laidoja.
Milline on Pfizeri vaktsiini koostis ja millised on veel lastele mõeldud vaktsiini eripärad, vaata videost!