Vähihaigete laste päeva ning selle puhuks korraldatud kuldse lindi ja kuldse valgustamise kampaaniaga soovitakse suurendada inimeste teadlikkust, kõrvalseisjate tolerantsi ja julgustada inimesi toetama nii vähihaigeid lapsi – soovitakse panna inimesi hetkeks mõtlema elu hapruse üle. Mida enam vähihaigetest lastest räägitakse, seda enam mõistetakse, et vähihaige lapse täielikuks paranemiseks ei piisa üksnes ravimitest, vaid väga oluline osa sellest on ka ühiskonna toetusel jätkata igapäevast elu nii palju, kui see on võimalik. „Vähidiagnoos ei ole häbiasi, see on lihtsalt halb õnn ja ühiskonna toetus tähendab nii väikestele kui suurtele väga palju,“ märkis Semm. „Meil on väga hea meel, et sarnaselt varasematele aastatele toetab Eesti Vabariigi President Alar Karis samuti vähihaigeid lapsi ja lisaks kuldse lindi kandmisele on otsustanud külastada haiglas viibivaid vähihaigeid lapsi.“

Homme valgustavad rahvusvahelise vähihaigete laste päeva puhul end kuldsetes toonides sajad ettevõtted ja asutused üle Eesti – ennekõike Tartu Ülikooli Kliinikum ja Tallinna Lastehaigla, kus ravitakse vähihaigeid lapsi, kuid lisaks veel Tallinna Teletorn, Tallinna Vabaduse väljaku valguspostid, Tallinna Lauluväljak, Nõmme Kultuurikeskus, Tartu linna sillad, Ugala teater, Skywheel of Tallinn, Saku Suurhall, Villa Ammende, Rakvere Linnavalitsus, Rakvere Spordikeskus ja paljud-paljud teised.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit pakub tuge ja raviks vajalikku rahalist tuge vähki põdevatele lastele ja nende peredele. Liitu kutsub kõiki kandma sel päeval kuldset linti, mida on soovi korral võimalik soetada Sokisahtli kauplusest, ning kõiki ettevõtteid ühinema sel päeval kuldsetesse tuledesse valgustamise ideega.

Vähihaigete laste ravi ja ravile kaasaaitavaid tegevusi saab toetada meie Liidu lehel toeta.vahilapsed.ee/ või helistades vahilapsed.ee avaldatud annetusnumbritele.

Jaga
Kommentaarid