Digimaailm on tänapäeva laste igapäevaelu osa, seega on oluline, et võõrkeelse nutisisu asemel oleks lastel võimalus kasutada emakeelset harivat sisu. “Iga viies alla 3aastane Eesti laps kasutab nutiseadmeid iga päev,” ütleb Lilles, lisades, et praegu õpivad ALPA rakenduse abil eesti keelt ka paljud muu kodukeelega lapsed. Lisaks aitab rakendus hoida laste eesti keelt ja kultuuri 126 riigis, millest eksootilisemad näiteks Brunei, Trinidad ja Tobago.

“Tahame luua samasuguse võimaluse Ukraina lastele ja arendada ALPA rakendus koostöös Ukraina õpetajatega ukraina kultuurile ja haridusele vastavaks. Enda meeskonnaga saame projekti panustada 5000 eurot, aga sellest kahjuks ei piisa,” ütleb Lilles. Ukrainakeelsetele õppemängudele saab Hooandjas toetust anda siin.

Hooandjast kogutav rahasumma läheb ALPA mängude tõlkimisele, lokaliseerimisele, valideerimisele, animeerimisele, arendamisele ja levitamisele. Sõltuvalt kogutud summast toob meeskond esimesel võimalusel abivajajateni kas 24 mänguga versiooni (valmib hiljemalt mai 2022) või 40 mänguga versiooni (valmib hiljemalt juuni 2022), mis aitab hoida Ukraina laste haridusteed.

ALPA digiõppemängud aitavad 3–8aastastel lastel õppida tähti, numbreid, kujundeid, arvutamist, kirjutamist, loodust jpm emakeeles ning läbi kohaliku kultuuri näidete. Eestikeelsetel mängudel on tänaseks üle 50 000 kasutaja, sh üle 300 Eesti haridusasutuse on otsustanud rakendust kasutada õppetöö mitmekesistamiseks. Mängud on loodud üheskoos õpetajate ja teaduritega ning lõimitud ekraaniväliste tegevustega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid