"Koolidel on olnud kaks viimast aastat väga raske, õpetajatel on liiga suured koormused ja sellistes olukordades kiputakse keskenduma eelkõige õppeainetes edasi jõudmisele," lausus Kiusamisvaba Kooli sisujuht ja KiVa-koolide mentor Kristiina Treial.

Koole aitab kiusuennetusega tegelemisel SA Kiusamisvaba Kool, mille tegevus sõltub aga heatahtlikest annetajatest. Kiusamisvaba Kool korraldab tänase kiusamisvastase päeva puhul sotsiaalmeedias kampaania – “Kiusamise ennetamine on just praegusel ajal väga oluline, sest..", mille eesmärgiks on teadlikkuse tõstmine ning annetuste kogumine sihtasutuse põhitegevuste elluviimiseks.

Õpilased on kiusamise tagajärgede pärast mures

Kampaania raames korraldati KiVa kiusuennetusprogrammi kasutavate koolide õpilaste seas videokonkurss, mille parimaid tunnustas auhindadega Telia. Konkursile laekunud töödes kajastub selgelt noorte mure kiusamise tagajärgede pärast. „Üle poolte konkursil osalejatest tõstatas kiusuennetuse tähtsust Eestisse jõudvate Ukraina sõjapõgenike kontekstis. Koolinoored rõhutavad, et elu- ja koolikeskkond peab olema turvaline ja sõbralik kõigile,“ sõnas Treial.

Kiusamine pole kuhugi kadunud

Treial tõdes, et hoolimata keerulistest aegadest tuleb meeles pidada, et kiusamine kui seni üks suuremaid laste vaimse tervise kahjustajaid, ei ole kuhugi kadunud. „Me ei saa kiusamist tahaplaanile jätta. Suurema ärevuse tõttu ühiskonnas on praegu vaat et varasemast tähtsamgi koolides sihipäraselt tegutseda turvaliste ja hoolivate suhete nimel,“ nentis Treial.

Ka sina saad aidata kiusamist vähendada

Kuna kiusamise tõsidus ja selle mõju üksikisiku elule ning laiemalt ka ühiskonnale on veel vähe mõistetud, soovib SA Kiusamisvaba Kool 4. mail, ÜRO kiusamisvastasel päeval, tuua tähelepanu kiusamise tõsidusele ja leida toetajaid, kes aitaks viia ellu sihtasutuse missiooni – muuta Eesti koolid kiusamisvabaks.

Kõik, keda Kiusamisvaba Kooli missioon kõnetab, saavad ka ise kampaaniale õla alla panna:

jagades 4. mail ÜRO kiusamisvastase päeva raames toimuva annetuskampaania postitusi ka oma sotsiaalmeedias. Leia need Facebookist siit.

toetades sihtasutuse jätkusuutlikkust endale jõukohase annetusega. Toetamise ja sihtasutuse tegemiste kohta leiad rohkem infot siit: www.kiusamisvaba.ee

Jaga
Kommentaarid