9 tavalist asja, mida tehes beebikilod kaovad justkui võluväel


9 tavalist asja, mida tehes beebikilod kaovad justkui võluväel
Foto: Scanpix/PantherMedia

Igatahes on beebiemmede pehmed puusad laste parimaks istumiskohaks, kuid on täiesti mõistetav, kui oled nördinud, et need lisakilod nüüd nii kauaks sinu taljele passima jäävad. Ilmselt on sul nii vähe aega iseendale pühenduda, et jutt tavatrennist ajab vihale. Siit 9 lihtsat viisi, mis sinu endist vormi taastada aitavad.

Alustame kohe sellest, et sa pole ainuke, kelle välimus pärast lapse sündi on muutunud. Vaata: FOTOD: emad näitavad, millised nende kehad pärast sünnitust tegelikult on

Kui aga tõesti oled nüüd pontsakam, kui varem ja kardad, et sinu beebikilod ei kao iialgi, siis arvesta sellega, et tavapärased askeldused ajal, mil oled lapsega kodus, võtavad siiski päris palju energiat. Tee kõike seda, mida sa muidu teed, nüüd aga lihtsalt pisut intensiivsemalt. Kui paar lisakilo sind sinu meelest liiga pehmekeseks teevad, siis tea, et jõusaali polegi kohe tingimata vaja higistama minna (ja kuhu sa oma imiku selleks ajaks paneksid), kui saad näiteks ühendada meeldiva kasulikuga. Isegi sinu kõige tavalisemad igapäevaaskeldused kulutavad päris suurel hulgal kaloreid.

Ei usu? Loe siit, missugused sinu igapäevategevused kaalukaotusele kõige paremini kaasa aitavad. Oletame, et kaalud umbes 68 kilo. (Kui kaalud rohkem, põletad nende tegevustega rohkem kaloreid, kui kaalud vähem, siis põletad vähem kaloreid)

Seotud lood:

Rinnaga toitmine aitab kilodel kaduda

Kui sinu beebi saab regulaarselt rinda, siis sellega kaotad keskmiselt 500 kalorit päevas — lihtsalt ühe koha peal istudes. Kas pole tore asi see imetamine? See võtab ära vajaduse pudelitega mässata, lähendab sind lapsega, pakub puhkusehtke ja kirsiks tordil — vähendab ka kaalu.

Vaata ka seda: 10 nippi, kuidas last paremini imetada

Beebiga õues jalutades jalutavad ka sinu kilod minema

Loe veel

Miks lükata beebi käruga rõdule magama ja samal ajal krõpse süües seebikaid vaadata ning siis pärast rääkida, et tuju on paha ja talje kusagile diivanipatjade vahele kadunud? Mine parem lapsega koos õue. See on parim viis, kuidas kaalu alla saada. Värske õhk puhastab sinu mõtteid, teeb tuju heaks ja kaalu vähendavad nii jalutamine, kiire kõnd, kui käru taga sörkimine. Kui beebi pole veel väga suur, siis pista ta kõhukotti, tal on sinu keha vastas hea ja soe, sina aga kulutad sedaviisi lapsega jalutades umbes 340-420 kalorit tunnis. Kõhukotti pandud beebiga jalutamas käies on varsti ainukesed beebikilod need, mis kuuluvad sinu beebile.

Beebi eest hoolitsedes hoolitsed ka selle eest, et kilod kaovad

Beebi süles kandmine, tema mähkmete vahetamine, vannitamine, temaga koos mängimine. Kõik need tegevused hõlmavad väga erinevaid liigutuste kombinatsioone ja samme teed samuti palju. 170 — 200 kalorit tunnis kulutad kindlasti ja rohkemgi veel, kui lapsega intensiivselt tegeled. See on näiteks täiesti uus viis mähkmevahetusee suhtuda. Mitte üksnes lapse pepu heaks ei vaheta sa mähkmeid, vaid ka enda saledama figuuri nimel.