10 kummalist reeglit koolidest üle maailma

 (1)
10 kummalist reeglit koolidest üle maailma
Foto: Scanpix/PantherMedia

Kooli poolt õpilastele kehtestatud reeglid on vajalikud — need tagavad õpilastele turvalise ja meeldiva keskkonna edukaks õppetööks. Ometigi tekitavad mõne riigi koolides levivad tavad nii õpilastele kui vanematele palju meelehärmi.

10. Külmunud herned

Õpilane Hiinast avalikustas foto oma põlvedest, mis on tehtud peale koolis saadud karistust, kus kästi tal kõvadel hernestel põlvitada. Meedias levinud pildi peale teatasid veel mitmed inimesed, et selline distsiplineerimisviis on Hiinas levinud, seda nii õpetajate kui ka lapsevanemate seas.

9. Parimad sõbrad

Osad koolid Inglismaal on hakanud keelama õpilastele parimaid sõpru, et säästa nende tundeid, kel parimaid sõpru pole. Mõned vanemad, õpetajad ja psühholoogid aga arvavad, et lapsed, kellel on pigem suurem sõpruskond, suudavad elus paremini erinevate olukordadega kohaneda.

Seotud lood:

Kriitikud muidugi vaidlevad, sest parimad sõbrad loovad meie ellu püsivaid väärtusi. Uuringus, mille korraldas ettevõte Chil Development leiti, et inimesed, kellel on parim sõber, on ka parema vaimse tervisega.

8. Juuste värvimine

Koolid Tokyos keelavad oma õpilastele juuste värvimise. 57% riigikoolidest eeldab, et nende kooli õpilastel on loomulik juuksevärv. Veendumaks, et koole ei peteta, võivad õpetajad helistada lapsevanematele ja neilt võrdluseks õpilaste lapsepõlvefotosid nõuda.

Jaapanis on suhteliselt homogeenne ühiskond, ka väike erinemine grupist tõstatab sellises kultuuris võimaluse kriitikaks.

7. "Vaesus," "sünnipäev," ja 48 teist sõna

Loe veel

New Yorki haridusasutus The city Department of Education on teinud ettepaneku paljude sõnade kasutamisest loobumiseks standariseeritud kontrolltöödes ja testides. Õpilased, kes on Jehoovatunnistajad ei pruugi end sünnipäevadest rääkides mugavalt tunda, sest nad ei tähista neid. Ka sõnad "poliitika" ja "religioon" on mitmetitõlgentatavad. Samuti võivad sõnad nagu "vaesus", "lahutus" ja "haigus" kutsuda lastes üles ebameeldivaid mälestusi, selgitab keeldu haridusasutuse esindaja Dennis Walcott.

6. Punane tint

Punane pastakas on klassikaline õpetaja värv. Sellega märgitakse vigu ja antakse tagasidet. Tänapäeval on punase pastaka kasutamine õpetajatele mitmes Austraalia ja UK koolides keelatud. Mõned uuringud leiavad, et punane värv võib õpilaste vaimsele tervisele halvasti mõjuda. See tekitab neis pingeid ja kartust ebaõnnestumise ees.

Roheline, roosa, kollane, lilla ja sinine värv ärritavad inimese alateadvust vähem, sellepärast eelistatakse pigem neid värve.

5. Käte tõsmine

See vanast ajast tuntud praktika ei ole Inglismaa Nottinghamshire kooli arust enam tõhus, sellepärast on see keelustatud. Kooli direktori sõnul tõstavad koolis käsi alati ainult ühed ja samad näod. See ei motiveeri õpilasi õppima. Õpetajal on nüüd igal ajal õigus kõiki küsida. Mõned vanemad väidavad, et ka see pole lahendus. Nüüd kardavad nende lapsed valesti vastata, õiget vastust teades ei pruugi neil aga tulla võimalist seda öelda.

4. Deodorant

Keskkool Pennsylvanias keelas oma õpilastele pihustatavate deodorantide kasutamise. Seda peale ühe õpilase ägeda allergilise reaktsiooni teket. See polnud esimene selline juhtum riigis, paljud koolid on keelustanud pihustatavad deodorandid, sest paljud teismelised ei mõista, et deodorandi üleliigne kasutamine neid hästilõhnavamaks ei muuda, küll aga kutsub esile allergiahooge ja tuletõrjealarmide käivitumist.

Eesti ema kirjeldust sellest, kuidas magavad lapsed Austraalia lasteaedades, loe SIIT!

3. Lõunauinak

Hiina õpilastel on lubatud koolipäeval teha 30-minutiline lõunauinak. Õpetajad usuvad, et uni parandab laste mälu ja annab neil jaksu efektiivsemaks õppimiseks. Algkoolilapsed võivad magada laual, samuti võivad nad kooli võtta kaasa padja ja teki. Vanemad õpilased võivad magada istuvas asendis, see aga võib põhjustada seljaprobleeme.

2. Tualetipiirangud

Keskkool Chicagos on otsustanud, et nende kooli õpilastel on lubatud ühel õppeveerandil tunni ajast tualetti minna ainult kolm korda. Rohkem õpilast õpetaja tunni ajast tualetti lubada ei või. Kooli direktor põhjendab seda sellega, et õpilased võivad tualetti minemist kasutada ettekäändena poppi teha.

1. Kätelseis

Aasia on tuntud oma karmide koolide ja kummaliste distsiplineerimismeetodite ja karistuste poolest. Tundi hiljaks jäänud lastel lastakse käte peal seista, kätekõverdusi teha või joosta, halvemal juhul antakse lastele lihtsalt laksu.

Allikas: brightside.me