LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikeseid Jäärasid, Sõnne, Kaksikuid ja Vähke?

 (2)
LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikeseid Jäärasid, Sõnne, Kaksikuid ja Vähke?
Scanpix/Panther Media

Igal lapsel on oma iseloom ja eelistused. Lapsevanemana võib sulle tunduda, et sa ei saa kohe kuidagi oma lapsest aru. Lapse horoskoobi tundmine võib sulle suureks abiks olla. Loe, mida silmas pidada, kui kasvatad väikest Jäära, Sõnni Kaksikuid või Vähki!

Vaata veel:

LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikest Lõvi, Neitsit, Kaalusid ja Skorpionit?
LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikest Amburit, Kaljukitse, Veevalajat ja Kalasid

VÄIKE JÄÄR

Jäärast lapsed on eelkõige tegijad. Kõige paremini tunnevad nad ennast siis, kui nad saavad ühtlasi ka liidrid olla. Jäärast lastel on palju energiat ja nad innustavad sellega ka teisi lapsi. Nad on väga seiklushimulised ja kui nad hakkavad suure hooga maailma avastama, sest nad tahavad ära proovida kõik, mis elul on pakkuda, siis tuleks vanematel mõelda, kuidas nende elu ja tervist kaitsta.

Kui asjad ei lähe täpselt nii nagu väike Jäär soovib, tekib Jääral väga kergesti frustratsioon, millest ta tingimata ka kõikidele ümberolijatele teada annab. Jääral on oma emotsioone päris raske valitseda.

Seotud lood:

Kui sinu Jäärast laps on mässaja tüüpi, siis päris kindlasti pole mõtet tema peale karjuda. Nende puhul töötab paremini “aeg maha” meetod ja neile tuleb juba varajases eas õpetada, et teiste suhtes tuleb lugupidamist üles näidata.

Väikesed Jäärad ei ole erilised keerutajad, nad ütlevad otse välja, mis neile meeldib ja mis mitte. See teeb nende mõistmise küll lihtsamaks, kuid samas võid mõnikord oma lapse taktitunde puudumise pärast ka pisut piinlikkust tunda.

Pisikeste Jäärade jonnihood on päris võimsad. Selles vanuses tuleb neile õpetada, et “ei” on “ei”. Ehkki nende raevuhood on tormilised, pole need eriti kauakestvad ja lõppevad sama järsult, kui algasid.

Mis puudutab pisikese Jäära söömisharjumusi, siis peab ütlema, et nad on päris valivad. Arvesta sellega, et nad võivad pikka aega eelistada ühte tüüpi toitu ja nende menüü värskendamine võib sinu jaoks paras väljakutse olla.

Väikese Jäära mänguaeg

Loe veel

Harivad mängud ja puzzled sobivad Jäära arendamiseks hästi. Talle meeldib oma mõistusele väljakutseid esitada.

Paljud pisikesed Jäärad vajavad tormamist ja naudivad kiirust. Sellisel juhul sobivad nii ralliautode mängud kui füüsiliselt aktiivsed tegevused.

Jäärad armastavad olla rambivalguses. Neile meeldib näidelda, tegeleda enese välimusega ja riietusega. Anna talle siis ka mängides võimalus end selliselt väljendada, sest see toob välja Jäära loovuse.

Nippe väikese Jäära vanematele

  • Jäärast laps lausa jumaldab kiitust ja auhindu. Jälgi, et sa jagaksid tunnustust siis, kui laps on midagi saavutanud, ennast ületanud, midagi uut õppinud… Sest kui pisikest Jäära pidevalt premeerida, nii asjade kui sõnadega, hakkab ta seda nii loomulikuks pidama, et hakkab sinult lausa nõudma pidevat kiitmist.
  • Parim viis oma väikest Jäära motiveerida, on esitada talle väljakutse.
  • Sellele lapsele ei meeldi sugugi, kui teda ignoreeritakse. Ta teeb kõik, et olla tähele pandud.
  • Väikesele Jäärale on füüsiline tegevus kasulik mitte üksnes seepärast, et tema lõputut energiat maandada, vaid ka selleks, et ta õpiks pisut distsipliini.
  • Jäärad on iseseisvad juba varakult. Anna oma Jäärale võimalus omaette olla, kui ta seda vajab.
  • Elu on Jäärale põnev väljakutse. Väikese Jäära puhul tuleb sul aidata tal oma energiat suunata nii vaimseteks kui füüsilistesks väljakutseteks ning tutvustada teda ka faktiga, et elus on reegleid, mida tuleb järgida. Siis ei saa temast sihitut mässajat vaid inspireeriv liider.