LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikest Amburit, Kaljukitse, Veevalajat ja Kalasid


LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikest Amburit, Kaljukitse, Veevalajat ja Kalasid
Foto: Scanpix/PantherMedia

Mõnikord on oma lapse käitumist päris raske mõista. Kui aga oled tuttav oma lapse tähemärgiga, siis saad palju paremini aru, miks ta just nii teeb või mõtleb.

Vaata veel:
LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikeseid Jäärasid, Sõnne, Kaksikuid ja Vähke?

LAPSE HOROSKOOP: Kuidas kasvatada väikest Lõvi, Neitsit, Kaalusid ja Skorpionit?

VÄIKE AMBUR

Sinu väike Ambur tavatseb rääkida asjadest nii, nagu ta neid näeb. Muidugi on tõerääkimine igati kiiduväärt, kuid Amburile peaks juba maast madalast õpetama ka seda, et pisut taktitunnet ei tee tema tõde veel valeks.

Väikesed Amburid on väga seltsivad, nad tervitavad rõõmsalt kõiki vastutulijaid ja vestlevad nendega avameelselt ja ausalt ning eeldavad, et samamoodi käituvad ka teised. Nad pole suhtluses sugugi häbelikud, kuid neile tuleks siiski õpetada, et teatud olukordades ja kohtades ei sobi teatud asju rääkida. Oma otsekohesusega võivad väikesed Amburid oma kaaslastele tahtmatult haiget teha.

Seotud lood:

Nippe väikese Amburi vanematele

  • Pisut esmaabivahendeid peaks alati käepärast olema, sest uudishimulik Amburilaps satub tihti kriimustusi tekitavatesse olukordadesse.
  • Raha väärtust tuleb Amburile õpetada juba varakult, muidu saab temast suur kulutaja.
  • Pettumusi elab väike Ambur raskelt üle — kiida siis teda alati õnnestumiste eest ja lohuta kaotuse korral.
  • Enda ümbruse või ka toa pidev korrashoidmine on pisikesele Amburile paras väljakutse, sest ta on üldiselt valmis tegema vaid seda, mis teda huvitab.

Amburist laps vajab oma vanemate usaldust ja tavaliselt ka õigustab enese usaldamist. Kui ta ka on omapead, siis enamasti ta lollustega ei tegele. Tal on vaja piisavalt vabadust, et ise järele proovida, kuidas on õnnestuda ja kuidas ebaõnnestuda. Ära tee tema eest asju ära, kuid ole alati olemas, kui ta ebaõnne korral tuge vajab.

Väikese Amburi mänguaeg

Loe veel

Läbi poemängude õpeta teda raha mõistlikult kasutama. Paku tema uudishimu ja nutikuse rakendamiseks loogikamänge. Need lapsed armastavad värskes õhus mängida ja seigelda.

Väikesed Amburid on seiklushimulised ja armastavad näiteks matkata ja ronida. Hoia siis plaaster käepärast ja ära iga sinika pärast endast välja mine.

Ehkki pisike Ambur on väga seltsiv ja armastab inimeste hulgas olemist, võib ta sind üllatada sellega, et ei loobu oma titaajamänguasjadest. Ära narri teda, kui ta soovib veel suure koolilapsenagi oma kaisukaga magama minna.

Amburid on juurdlevad ja kui ta on ise juba piisavalt ostinud selgitust sellele, miks taevas on sinine, siis ole valmis sellekski, et ta küsib vastust ka sinult. Kas sa tead, miks taevas on sinine?

Pisike ambur on paras unustaja nii oma asjade, kui väiksemate eesmärkide koha pealt. Ta näeb pigem suuremat pilti ja ei keskendu niivõrd detailidele. Väike Ambur on ettevõtlik ja alati valmis entusiastlikult millegi uuega alustama.

Koolis läheb Amburil tavaliselt hästi. Ta on võrdselt edukas nii õppimises kui spordis ja ta on hea meeskonnamängija. Amburist laps valib ka sõpradeks enamasti avatud meelega ja intelligentsed lapsed. Enamasti väldib ta kitsa silmaringiga inimestega suhtlemist, ehkki on üldiselt uutele tutvustele alati avatud.