Täna toimub Pärnus jäätisepäev: vii oma laps maiustama ja Birgiti ning Kristeli esinemist vaatama!


Täna toimub Pärnus jäätisepäev: vii oma laps maiustama ja Birgiti ning Kristeli esinemist vaatama!
Foto: Shutterstock

Sel laupäeval, 3. juunil kell 12-16 on kõik jäätisesõbrad oodatud Pärnusse Martensi väljakule, et maitsta põnevaid kodumaiseid käsitööjäätiseid, osaleda töötubades, tantsida ja mängida ning kuulata tasuta Birgiti ja Kristel Aaslaiu kontserte. Jäätisepäeva korraldavad Rõõmsate Laste Festival ja Pärnu Keskus.

Jäätisepäeva laval esinevad kell 13 Birgit Sarrap ja kell 14 Kristel Aaslaid, kes esitlevad uut hoogsat lastelaulude plaati „Mina ka!". Plaadil kõlavad uues kuues tuttavad lastelaulud mitmete tuntud lauljate esituses. Lisaks maiustamisele ja muusika nautimisele toimub jäätisepäeval kell 12 jää-teemaline „Teeme Keemiat" teadusteater ja kell 14.30 saab ise õppida valmistama kilekotijäätist. Vahepalaks pakub aktiivset tegevust Pärnu Taastusravi- ja Heaolukeskuse zumba-treener Egle.

Rõõmsate Laste Festivali ja jäätisepäeva korraldaja Kati Ruubeli sõnul toob jäätisepäev kokku mitmed uued ja põnevad käsitööjäätiste valmistajad. "Paljud ei aimagi, milliseid maitsvaid, huvitavaid ja ka tervislikke maiuseid jäätisemeistrid pakuvad. Jäätisepäeva eesmärgiks toetada just väikeseid tegijaid ja läbi selle Eesti ettevõtlust. Seega kutsume kõiki Pärnusse jäätisehooaega avama," rääkis Ruubel.

Kodumaistest käsitööjäätise tootjatest on esindatud näiteks Rosenberry, Fresko, La Muu, Reval Gelato ja Sepa Mahetalu. „On tore, et kohalikud jäätisemeistrid kasutavad enamasti kodumaist toorainet ning rõhuvad lisaks maitsele ka tervislikkusele. Pärnu jäätise Rosenberry jäätisemeister Heili Liin esitleb meie rõõmuks jäätisepäeval ka spetsiaalselt Rõõmsate Laste Festivali jaoks loodud jäätist," kinnitas korraldaja.

Seotud lood:

22. juulil Pärnu Rannapargis toimuv Rõõmsate Laste Festival on jäätisepäeval kohal oma fotoseinaga, mille taustal saab toredaid perepilte teha ning tutvustab esmakordselt ka oma festivalimeeneid.

Vihmase ilma korral toimub jäätisepäev Pärnu Keskuse siseruumides.