Fotograafid soovitavad: kuidas sünnivad muinasjutulised beebipildid

 (2)
Fotograafid soovitavad: kuidas sünnivad muinasjutulised beebipildid
Foto: T. Zeemann

Kaksikud Teevi ja Teesi Zeemann on praegu konkurentsitult Eesti esinumbrid beebide ja rasedate pildistamises. Nende imeilusatest müstilise, muinasjutulise, romantilise ja ajatu stilistikaga fotodest räägitakse beebigruppides ja lastevanemate koosviibimistel ning tüdrukute hea töö on saavutanud koguni nii meeletu populaarsuse, et fotosessioonidele pääsemiseks on järjekorrad juba üle seitsme kuu!

Jah, lugesite õigesti. Kui soovite, et Teevi jäädvustaks teie beebikõhukese, tuleks pärast seda, kui rasedustestile ilmub kaks triipu, võtta esimene kõne abikaasale, teine naistearstile ja kolmas Teevile. Ja seejärel neljas kõne Teesile, et broneerida aeg vastsündinu pildistamiseks. Nii naeravad kaksikud ise oma pöörast töökoormust ja populaarsust kirjeldades. Kuid millega need kaks Türilt pärit noort naist beebiootajate ja värskete vanemate austuse välja teeninud on?

Originaalne stiil tõi edu

Eks ikka raske töö, pideva õppimise ja jäägitu pühendumusega. Teesi sõnul teadsid nad juba põhikoolis, et neist saavad fotograafid. Pärast gümnaasiumi läksid nad fotokooli, kuigi valida oli ka võrkpallurikarjääri ja muusika vahel. Võrkpallurikarjäär jäi pooleli Teevi vigastuse ja tüdrukute pealinna kolimise tõttu ning pillimäng ja laulmine vajusid samuti tagaplaanile. Kuid fotograafia jäi tüdrukutele sihiks silme ette. Pildistamise juurde jõudsid nad hoopis fotograafia tagumisest otsast – enne fotoaparaadiga ringi käimist avastasid tüdrukud enda jaoks fototöötluse. Päris profikaamerad said nad enda kätte alles 2012. aasta sügisel fotokoolis. Kooli teisel aastal pildistas Teesi esimest korda beebisid. Ja siis sai ta aru, et just sellega ta tahabki tegeleda. Esiteks seetõttu, et lapsed on armsad, ja teiseks seetõttu, et see nišš ja selline stiil, mis näiteks USA-s oli juba ammuilma ülipopulaarne, oli Eestis veel katmata. Mõttega liitus Teevi, kes taipas, et kuigi rasedate pildistajaid on kodumaal üksjagu, siis niisuguse stilistikaga beebikõhtude fotosid keegi teine ei tee. Selgeks sai ka see, et kui tahad oma nišis edukas olla, tuleb spetsialiseeruda, õppida ja vaeva näha. Tüdrukud on veendunud, et fotograafid, kes pildistavad kõike, ei suuda seda teha tipptasemel. Nüüd töötavadki Teevi ja Teesi koos oma Tiskre stuudios (sest teineteisest lahus poleks mõeldavgi) ning tihti juhtub nii, et lapseootaja käib esialgu sessioonil Teevi juures ja broneerib järgmise pildistamise vastsündinud beebiga Teesi juurde.

Loe veel

Foto: Erakogu