Avati Tartumaa esimene erivajadustega laste erakool. Kohal on seitse poissi ja üks tüdruk. Direktor: „See on ime!“
Aasta lõpp on aeg erinevateks kokkuvõteteks ja nii ka Pere ja Kodu jaoks. Taasavaldame aasta viimastel päevadel uuesti need lood, mida olete läbi sotsiaalmeediakanalite selle aasta jooksul kõige rohkem jaganud! Siin 2022 aasta jooksul kõige jagatavamate lugude seas kümnendal kohal olev artikkel!
2. septembril, alustas Tartus tegevust uhiuus erivajadustega lastele mõeldud kool - Karolini Kool. See on piirkonna esimene erakool hariduslike erivajadustega lastele. Selle algajataks on erivajadusega lapse ema Monika Õun, kes projekti oma lapsele mõeldes ette võttiski. Pere ja Kodu käis uurimas, kuidas esimene koolipäev möödus.
Karolini Kool asub tegutsema kogupäevakoolina kaasaegses, avaras ja valgusküllases hoones Tartu Luterliku Peetri kooli filiaalina.
Räägime oma külastuse ajal erilise lapse Johannese (7) isa Meelisega ja ema Liisiga, kes tõdevad, et erivajadustega laste vanematel on tihti kooliea saabudes samasugused mured – mis saab edasi? Kuidas leida lapsele ideaalne koolikoht? „Lootsime, et kõik laheneb - et leiame lapsele hea ja turvalise koha ja saame ka ise tööl käia,“ sõnavad vanemad. Vesteldes muutuvad Liisi ja Meelis härdaks ega suuda oma tänu varjata. Nad tunnevad, et Karolini kooli loomisele on lähenetud südamega ja sealjuures on arvestatud nii laste, lapsevanemate kui ka kogu kollektiiviga. Karolini kooli eelis teiste erikoolide ees on nii kooli loojate kui lapsevanemate sõnul see, et kool ise pakub kõiki vajaminevaid teenuseid - tugiteenuseid, füsioteraapiat, logopeedi- ja eripedagoogi teenust, ning et koolil on olemas oma bassein.
Uurime nüüd, kes need inimesed on, kes laste eest hoolt hakkavad kandma.
Loe ka põhjalikku lugu Pere ja Kodu augustinumbrist: Erivajadusega lapse ema: mu raske puudega lapsele polnud sobivat kooli. Tegin selle ise!