Pole mõtet alustada enne, kui laps on selleks arenguliselt valmis. Sa ei sunni ju oma last liiga vara kõndima, samuti pole mõtet teda liiga vara potile ajada. On oluline, et laps õpiks kõigepealt oma kehafunktsioone tajuma ja kontrollima, alles siis tasub teda potitama hakata. Esmalt oota ära oma lapse huvi potilkäimise vastu ja seejärel hakake seda ka harjutama. Kaks märki, mis näitavad, et on aeg hakata potitreeningu peale mõtlema, on lapse huvi poti ja veetõmbamise vastu ning tema soov enda määrdunud mähkmest võimalikult kiiresti vabaneda.

2. Last ei tasu potile panna enne, kui lapsevanem on selleks valmis

Kui sul pole mingit huvi ärgata öösel kell kaks, et hakata vahetama linu lapse voodis ja kuivatama madratsit; kui sul pole tegelikult soovi terve päev pesu pesta ning diivanit ja vaipa puhastada, siis milleks hakata last potile panema enne, kui ta oma kehafunktsioone kontrollima õpib. Kui alustad treeninguga lapse seisukohast liiga varakult, või siis, kui sul endal on kiired tööajad ning potitreeninguga kaasnev segadus ja pidev pesemine sind koormavad, on kerge alla anda ja mähkmete juurde tagasi minna, kuid see samm ajab lapse segadusse. Vali potitreeninguks pigem periood, kui sul on rohkem vaba aega – olgu selleks siis puhkus või kasvõi pikem nädalavahetus. Kui laps käib sõimes, siis räägi ka kasvatajatega. Lastesõimes, kuhu võetakse ühtlasi mähkmetega lapsi, hakkavad lapsed üheskoos üsna ruttu potil käima, sest teiste laste eeskuju tekitab huvi. Kasvatajaga koostöös saate aru, millal sinu laps selleks valmis on.

3. Kui oled last juba potitama asunud, siis ööseks ega ka pikemaks autosõiduks ära enam mähkmeid pane

Päris tihti kasutavad vanemad n-ö osalist potitreeningut ehk siis panevad juba potil käivale lapsele aeg-ajalt igaks juhuks mähkmed. Kas siis ööseks või külaskäiguks. See aga annab lapsele arusaama, et ta võib käia potil, aga samas ka püksi lasta. Laps arvab, et pole ju midagi hullu – püksilaskmine ei tekita ebameeldivat tunnet, sest mähe on püksis. Niimoodi venib potitreening väga pikaks. Parem on lähtuda sellest, et kui mähkmetest on loobutud, siis neid enam jalga ei panda. Vähemalt mitte enne kaheksakümnendat eluaastat. Kui lapsele on juba mähkmete asemel püksikud pandud, siis on soovitatav öiste mähkmete kasutamise asemel panna voodile magamislina alla kummilina.

4. Kasuta lapse esimeste püksikutena paksemast materjalist n-ö spetsiaalseid treeningpüksikuid

Alguses juhtub ikka õnnetusi ning tavalised aluspüksid on väga õhukesed ja lasevad läbi kõik, mis püksi tehakse. Sa säästad paksemat pesu kasutades oma kodu ja autot. Kui sa ei soovi nende ostmise peale raha kulutada, siis sobivad harjutamiseaegseteks kodupüksteks ka alt kinniste säärtega paksemad dressipüksid, mida peaks siis olema mitu paari.

5. Ära premeeri oma last kuivade pükste eest ei kleepsude ega kommidega

Potilkäimine on loomulik elu osa ning muidugi olete koos rõõmsad, kui lapse püksid jäävad kuivaks ja piss on potis, mitte püksis. Sellegipoolest ei anta nii elementaarse asja eest nagu potilkäimine auhindu. Auhinna andmine eduka potilkäigu eest võib panna nutika lapse iga kümne minuti tagant potile istuma ja kui sul ei juhtu kommi käepärast olema, on see lapse jaoks piisav põhjus püksi pissida. Ära anna talle auhinda, kuid kindlasti rõõmusta temaga koos edu üle.

6. Õpi oma lapse märguannetest aru saama

Väike laps ei ütle sulle alati, et nüüd on aeg potile minna. Iga lapse olek on pissihäda korral veidi erinev ja vanemal tuleb oma last tähelepanelikult jälgida, et tema signaale tundma õppida. Mõni laps teeb pissihäda korral tantsusammude moodi tammumist, mõni paneb käed genitaalide piirkonda. Mis tahes on sinu lapse signaal, ära jäta seda tähelepanuta ka siis, kui sul on parasjagu tegemist, vaid suuna laps kohe potile. Mõne aja pärast suudab laps juba ise keha signaali potile minekuga seostada.

7. Ära kunagi häbista last, kui tal juhtub õnnetus

Ära mine endast välja, ära häbista! See tekitab temas alandustunde ja ka hirmu alandatud saada, mis võib viia selleni, et ta ei suuda pissida isegi potil istudes. Ütle lihtsalt, et mõnikord juhtub ja loodame, et järgmine kord jõuad õigel ajal potile.