Kolme lapse ema Melita leiab, et grippi on täiesti põhjendamatu raskelt põdeda, kui seda saab vaktsineerimise teel lausa vältida. Tema vanemad lapsed, koolis käivad Hugo ja Saara on gripi vastu vaktsineeritud viimased neli aastat ning pesamuna Magda sellest ajast saadik, kui ta lasteaeda läks.

Naine töötab õena ja puutub seetõttu igal aastal paljude gripihaigetega kokku. „Ka kool ja lasteaed, kus lapsed päevast päeva suure osa oma ajast veedavad, on haiguste levikuks ideaalne koht. Meie keskmine laps on lisaks allergik ning kõik hingamisteede haigused ­kipuvad tüsistuma," selgitab Melita oma pere vaktsineerimise tagamaid.

Perearst ja arstiteadlane Marje Oona nendib, et kui kõrvale jätta sotsiaalmeedias toimuv, on eestlased vaktsineerimise suhtes üldiselt positiivselt meelestatud. Ent miks siiski leidub neid, kes julgevad vaktsiinide vajalikkuses ja ohutuses kahelda? „Me oleme evolutsiooni käigus kujunenud sellisteks, et hirmujutud pakuvad palju suuremat huvi kui leebed julgustused," kommenteerib ta. 

Meil on põhjalikud selgitused selle kohta, kuidas nii gripp kui vaktsiinid lapse tervist mõjutavad.

Edasi lugemiseks: