Ardi on sünnituse juures olnud lausa kolmel korral. Juba esimese lapse, poeg Armini ootusajal oli Ardile ja tema kaasa Kristale iseenesestmõistetav, et mees tuleb sünnitusele kaasa. “Tahtsin kindlasti kohal olla, teist varianti polnudki. Mulle on olnud oluline lõigata läbi nabanöör, viibida laste esimestest eluhetkedest peale nende kõrval ja nende eest hoolitseda,” ütleb Ardi.

Marie ja Villemi isa Madis leiab, et kuna naisel puudub valikuvõimalus, kas sünnitusele minna või mitte, siis ei peaks ka mees selle üle pikemalt juurdlema. Koos abikaasa Lauraga on neil selja taga kaks väga erinevat sünnituskogemust: esimene pikk ja vaevarikas, teine igati loomulik ja sujuv.

Allani ja tema abikaasa Arlene perre sündis kolm kuud tagasi pisitütar Ailen. Nagu Ardi ja Madis, ei osanud ka Allan end lapse ilmaletuleku ajal kujutleda kuskil mujal kui sünnitustoas. “Me tegelikult isegi ei rääkinud Arlenega sellest, saime sõnadetagi asjast ühtmoodi aru.” Sünnituse suhtes olid nad mõlemad meelestatud positiivselt ning eelarvamusteta, uskudes algusest peale, et tegu on millegi loomulikuga, kus üle mõelda pole vaja.

Millest värskes Pere ja Kodu ajakirjas 9 KUUD veel juttu, vaata SIIT!

Kõigil kolmel mehel on nii mõndagi sünnitustoas läbielatust rääkida. Lisaks meeste kogemustele toome välja spetsialisti 10 soovitust, kuidas mees oma naisele sünnituse juures saab toeks olla. Isa rollist sünnituse juures räägivad ka ämmaemand ja sünnitoetaja.

Edasi lugemiseks: