Kuid teise lapse ilmaletulekuga selgus, et esmalt oli doonorpiima vaja hoopis Anni enda lapsel: enneaegse sünni tõttu sai Anni beebi esimestele elupäevadel rinnapiimadoonori piima ja täna tal jagub endal niipalju piima, et ta saab ise olla doonoriks teistele lastele.

Selgus isegi, et enneaegsete laste emade piim on rammusam ja see on väga vajalik just kõige pisimatele.

„Kui laps sündis enneaegsena, siis algul kartsin, et mul ei lubata doonoriks hakata. Õnneks see vaid jäi kartuseks — enneaegse lapse vanemaks olemine ei ole rinnapiima annetamisel takistuseks, oluline on, et piima jätkuks nii enda lapsele kui ka teistele. Selgus isegi, et enneaegsete laste emade piim on rammusam ja see on väga vajalik just kõige pisimatele,” lisas ta.

Anni sõnul on tal selle üle ainult hea meel, et ta saab aidata inimesi. Ise meditsiinivaldkonnas töötades ta teab, kui eluliselt tähtis on doonorlus. „Olen varasemalt soovinud olla ka veredoonoriks, kuid kahjuks madala hemoglobiini sisalduse tõttu minu veri ei ole selleks sobinud. Nüüd saan aidata teistmoodi ja olles samas ikkagi doonor — hoopis rinnapiima annetades,” leidis ta sellest positiivseid külgi.

Rinnapiimadoonoriks võivad olla kõik terved imetavad naised, kelle laps on noorem kui 6 kuud. Rinnapiima loovutamine on vabatahtlik ja tasustamata. Nakkusohtude vältimiseks läbivad kõik doonorkandidaadid meie haiglas vajalikud testid (küsimustiku, veretesti). Lisainfo SIIT!

19. mail tähistatati ülemaailmset rinnapiima doonorluse päeva. Eestis on pea 10 aastat tegutsenud Ida-Tallinna Keskhaigla emapiimapank, mis kogub ja vahendab doonorpiima vastsündinutele, kes seda vajavad.
Jaga
Kommentaarid