Koristamisel on hea järgida meetodit ülevalt alla, kuna nii on tulemus kõige parem. Esmalt puhasta lapi või spetsiaalse tolmuimeja otsaga riiulid, kapipealsed ja kõrgemal asetsevad pinnad ning alles siis tuleks minna põranda kallale. Vastupidisel juhul kukub tolm juba puhastatud põrandale.

Riiuleid koristades tasub kindlasti sealt asjad enne eemaldada, muidu jääb tolm asjade ümber ja peale alles.

Kapipealsete, ukseliistude äärte ja muude kõrgete pindade koristamisel tuleks kasutada lapikut tolmuimeja eriotsikut, mis aitab tolmu tugevamini imeda. Kui traditsioonilise kobaka tolmuimejaga on raske kuhugi üles ronida, siis juhtmevaba varstolmuimejaga saab hõlpsalt mööbli pindu ilma turnimata puhastada ning painutatava varrega on võimalik tolmu kätte ka kõige kaugematest nurkadest.

Kontrolli ja vaheta tolmuimeja filtreid

Lisaks koristustrikkidele tuleks ka tolmuimeja ise üle vaadata. Kui see ei kasuta kvaliteetseid filtreid, puhub see tolmu kodus ringi ja koristuse tulemus on palju kehvem.

HEPA filtreid kasutavad masinad võtavad sisseimetavast õhust kinni ka peened tolmuosakesed ja lasevad masinast välja puhta õhu.

Ole tolmuimeja tühjendamisel ettevaatlik

Kui tolmuimeja on täis saanud, tuleb see tühjendada, kuid ka see on väga oluline osa kodu puhastamisest. Kui tolmukott lihtsalt prügikasti visata, võib see suure koguse raskesti nähtavat peent tolmu ja muid allergeene õhku paisata.

Desinfitseeri üldkasutatavad pinnad

Peale tolmu puhastamist tasub bakterite leviku takistamiseks ka pindu desinfitseerida. Selleks sobib enamjaolt hästi koduseks koristuseks mõeldud pihustatavad puhastusvahendid, mida saab mugavalt lapiga laiali hõõruda.

Ennekõike suuna tähelepanu pindadele, mida kõik kodus olevad inimesed tihti kasutavad. Näiteks ukselingid, lauad, toolid, valgustite lülitid, köögimasinad ja vannitoas olevad pinnad. Eriti tähtis on välisukse link, kuna seda vajutavad inimesed enne, kui jõutakse käsi pesta.

Ära unusta riideid

Lisaks erinevate pindade puhastamisele tasub mõelda ka riiete peale. Erinevad joped ja mantlid on tihtipeale inimeste kasutuses mitmeid kuid, enne kui neid pestakse.

Arusaadavalt on selliste riiete pesemine keeruline, kuna kõiki õueriideid ei saa pesumasinas pesta. Õnneks on tänapäeval olemas mitmeid nutikaid tehnoloogiaid, millega saab riided puhtaks ilma keemilise puhastuse külastuse või pesumasinata. Näiteks Samsungi AirDresser nutikas riidekapp, mis kasutab kuumust, õhku ja auru, et sinna asetatud riided puhtaks teha.
Soovitused koostas Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar