Palgapäevast palgapäevani elamine tekitab lootusetuse tunde. Mitte midagi pole oodata, raha lihtsalt pudeneb käest. Kontojäägi vaatamist ja eelarve planeerimist võiks edasi lükata viimase võimaliku hetkeni. Tõenäoliselt oled liiga hirmul, et oma kontojääki üldse vaadata, sest sealt karjuvad vastu kulutused, mille oleks vabalt võinud tegemata jätta.

LOE KA: SUUR RAHASPIKKER | Kõik, mida pead teadma sünnitus- ja vanemahüvitisest: loe ja ära jää ilma ühestki eurost

See kõik on mulle liigagi tuttav! Oehhh... Oleme oma peres sellist elu liiga kaua elanud! Enne kui me abikaasaga lapsevanemateks saime, olid meie kulutamisharjumused täiesti kontrolli alt väljas. Meil oli null võimet säästa. Krediitkaardi intressimaksed pangaväljavõtetel nägid välja nagu püsimaksed. Sageli istusime maha ja panime "eelarve" paika. Me ei pidanud sellest kinni rohkem kui kolm päeva. Enamasti tekkisid eelarvevälised kulutused nii pea, kui ühel meist mõni isu või soov tekkis.

LOE KA: Kahe väikelapse ema Kristi Saare: mu esimene panus oli vaid 10 eurot, aga võtsin kohe ambitsioonika eesmärgi, et katan investeeringutega kõik pere kulud

Meil olid suured unistused - tahtsime oma elamist ja seda, et mina saaks töölt ära tulla ning kodule ja lastele pühenduda. Täna ongi meil kolm imelist last.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid