Ettevaatust: lõbusad seebimullid võivad riided täielikult ära rikkuda
On vähe lapsi kellele ei meeldiks seebimullid. Mullitajaid müüakse peaaegu igas suuruses ja lisaks ka vahvaid mullimasinaid, mis õue hõlpsasti värviliste mullidega täidavad. Ja kuigi see kõik kõlab väga toredasti, kaasneb mullitamisega üks ootamatu probleem, mis toob halvemal juhul kaasa endaga rahalise kulu ja ilmselt ka kurvastust.
Kas oled sinagi ehk suvisel ajal lapse riideid pesumasinast välja võttes märganud, et riietel on kummalised plekid, mis ei tule ka pärast mitmekordset pesu välja? Ja mõistagi mõelnud, et mis nüüd siis toimub: kas on pesumasin lolliks läinud, pesuvahend ebaefektiivne või hoopiski juurelnud, et mida laps endale nüüd jälle peale on ajanud?
Kui jah, siis on vastus lihtne, aga paljudele tõenäoliselt üllatuslik. Neid plekke tekitab mullivedelik.
Ka Liina on pidanud mitmed oma lapse riided sel põhjusel ära viskama - plekkidest lahti saamine tundub lihtsalt võimatu ja selliste plekkidega riiete kandmine ei tule ju samuti kõne alla.
Liina pole mõistagi ainus. Kangekaelsete plekkidega kimpus olevaid emasid on palju.
Aga miks need plekid üldse tekivad? Süüdi on mullivedeliku ja pesuvahendi omavaheline keemiline reaktsioon. See tähendabki, et plekid muutuvad nähtavaks alles pärast riiete pesumasinast välja võtmist.
Õnneks on mõned emad siiski avastanud nipi, kuidas tülikaid plekke vältida. Selle jaoks tuleb riideid enne pesumasinasse panekut kas külmas vees leotada või teha neile masinas eelpesu ilma pesuvahendita. Ent, kui riided on juba pesumasinas koos vahendiga käinud, tuleb kahjuks leppida, et edaspidi on tegu peamiselt trööpamiseks mõeldud riideesemetega, sest siis on plekkidest vabanemine juba peaaegu võimatu.
Seega: peoriietes lapsele ära igaks juhuks mullitajat siiski kätte anna ja pärast mullitamist pane riided likku!