Ines Karu teeb nukraks küsimus, mis saab meie lastest ja nende järglastest, kui meie põlvkond ei suuda hoiakuid muuta. Tema kindel veendumus on, et maailma paremaks muutmiseks oleks vaja uut ja jätkusuutlikumat majandussüsteemi. “2/3 materjalist, mis majandusest läbi käib, heidetakse reostusena keskkonda või läheb see muudmoodi jäätmeteks."
"Ringlusmajandusele üleminek ja keskkonnasõbralikud materjalid on minu arvates üks olulisemaid taktikaid, tegutsemaks puhtama ja tervema keskkonna nimel. See on vajalik, et meie lapsed ja lapselapsed ei kannataks üleliigse tootmise ja tarbimise tõttu,” selgitab ta tulihingeliselt Pere ja Kodu veebruarinumbri kaaneloos.
Ines loeb palju keskkonnahoiu kohta, kirjutab ise sel teemal artikleid ja peab veebilehte sign2act.eu. Muu hulgas tegeleb ta lasteriiete rentimise platvormi pilootprojektiga, et anda oma panus ringlusmajanduse arengusse Eestis. “Asjade taaskasutamine ja laenutamine muutub kõikjal üha loomulikumaks. Kuna lapsed kasvavad riietest välja kiiresti ja asju muudkui kuhjub, tuntakse järjest enam huvi kasutatud lasteriiete laenutamise vastu,” põhjendab ta.
Ines soovitab: kuidas igaüks saab laste tuleviku nimel maailma paremaks muuta:
• Kõik muutused hakkavad pihta väikestest hoolivatest otsustest ja valikutest.
• Osta vähem, eelista eetiliselt ja loodussõbralikult toodetud kaupa.
• Leia viis, kuidas asjade eluiga pikendada. Paranda katkiläinud esemed, taaskasuta, ära viska neid lihtsalt ära.
• Õpi ise ja õpeta lapsi prügi sorteerima.
• Selgita lastele maast ja madalast, et kõike ei pea omama, uus normaalsus on jagamine ja taaskasutamine.