Graafikadisaineri ja illustraatori Eike (40) elu kulges Tallinnas 15–16 aastat tagasi tavapäraselt – nädala sees tegi ta kõvasti tööd, nädala lõpus elas tööstressi välja pidutsedes. 27aastaselt hakkasid teda aga kimbutama tervisehädad: tasakaalu­häired ja tõsised naha­probleemid. Käigud eri arstide juurde lõppesid sellega, et Eikel diagnoositi kogu hormoon­süsteemi mõjutav healoomuline aju­kasvaja, mida ei õnnestu eemaldada. Öeldi, et ta ei saa lapsi ja halvimal juhul võib kaotada nägemise.

Üleöö muutus kõik. Tööstress pidi kaduma, alkohol oli keelatud, Eike pidi hakkama iga päev ravimeid võtma. Kogu senine elu tundus korraga tühine ja vaja oli muudatust.

Muudatus tuli, kui Eike leidis 2009. aastal Taanis vabaühenduse DRH Lindersvold, mis saatis inimesi Aafrikasse vabatahtlikuks. Kuu aega hiljem oli ta sõbrunenud ja Andrew´ga, kes hakkas Eikele malet õpetama. Malematš lõppes mõlema võiduga: kaks kuud hiljem olid nad abielus ja räägivad, kuidas kõik see on võimalikuks saanud ning millisest kodumaast nad tegelikult unistavad ja miks...

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid