Ehmunud ema: selgus, et tütar peitis kasutatud hügieenisidemeid nii voodi alla kui spordikotti. Mida teha hügieenireegleid eirava teismelisega?
„Ma ei tea, mis ta peas toimub, aga arvan, et äkki ta häbeneb oma keha seoses kõikide muutustega, mis sellega toimuvad,“ mõtiskleb Kaire, kes võitleb pidevalt oma poja Markusega hügieeni pärast.
Teismeiga toob kaasa palju muutusi: higieritus suureneb, karvakasv kiireneb, tüdrukutel algab menstruatsioon. Kui enamikule täiskasvanuist on igapäevane korralik hügieen iseenesestmõistetav, siis murdeikka jõudnuile mitte alati. Kehaga toimuvad muutused võivad tekitada ebamugavust, teadmatust, häbi ja nendega tegelemine sunnib oma eksistentsile otsa vaatama.
Markuse (12) ema Kaire ütleb, et nende kodus sai probleem hügieeniga alguse aasta tagasi. Muuhulgas on mureks ka duši all käimine. Poiss lubab minna, ent tihti ei lähe. „Ütleb pärast lihtsalt, et unustas,“ on Kaire nõutu. Poja olematu hügieen tekitab juba ka peresiseseid konflikte.
Ka Eliise pojad Siim (11) ja Steven (14) ei saa aru, miks igapäevane pesu vajalik on. Mõlemad teatavad emale suuril silmil: miks ma pean pesema minema, kui x päeval alles käisin? Eliise pole suutnud välja mõelda, kuidas vanemale pojale teda alandamata mõista anda, et ta tõesti lõhnab pahasti ning peab end seetõttu pesema.
Marise tütar Kärt (16) häbenes 13aastaselt puberteediga kaasnevaid muutusi, eriti menstruatsiooni. Selgus, et ta peidab kasutatud sidemeid voodi alla, spordikotti ja igale poole mujale peale prügikasti.