Tüdrukutevaheline õelus on julm. „Valitakse ohver, luuakse kuulujutud ja levitatakse neid nii suust suhu kui ka sotsiaalmeedias“
„Kius on võtnud vormi, kus valitakse ohver, mõeldakse temast välja kuulujutud ja levitatakse neid nii suust suhu kui ka sotsiaalmeedias,“ räägib Triin, kelle sõnul on tõrjumine vahest valusamgi kui füüsiline kius. „Minul täpselt nii oligi nagu filmis „Õelad tüdrukud“ – kui söögivahetunnil lauda istusin, lahkusid sealt kõik teised,“ lisab Sissi Nylia omast kogemusest.
Teada-tuntud koolikiusuvormid on füüsiline ja verbaalne vägivald. Vähem räägime sotsiaalsest tõrjumisest, mis on väga levinud just tüdrukute seas – seltskonnast väljajätmisest, ignoreerimisest ja kuulujuttude levitamisest. Need on tihti valusamadki, sest tekitavad enesehinnangu languse, mis võib mõjutada noort terve elu.
Triin (16) teab hästi, et haavumiseks pole vaja füüsilist lööki. Ta meenutab mõne aja tagust klassireisi muuseumisse. „Käisime õppereisil, kus kõik oli tore, kuid ühel hetkel hakati mind filmima, suumiti sisse mu tagumikku. Otse ja ka selja tagant ja salaja. See tundus neile naljakas, mulle ilmselgelt mitte.“