Mida kujutab endast Pierre Robini sündroom? Ema meenutab: ei julgenud haiglasse helistada, et kas laps jääb elama või mitte
Pere ja Kodu värskeimas podcastis rääkis saatejuht Katariina Libele oma loo kahe Pierre Robini sündroomiga sündinud lapse ema Kairi. Kuigi nooremal lapsel avaldub puue tunduvalt vähem kui vanemal, on siiski mõlemaga tänase päevani palju muret ja tegemist. Eriti valusad on Kairi jaoks aga meenutused esimese lapse sündimisest, mil tundus, et lootust peaaegu polegi...
"Raseduse ajal ei öelnud arstid midagi ning kinnitasid, et kõik on korras, kuigi ise kahtlustasin suulaelõhet, kuna mul endal on ka see olnud," kirjeldab Kairi esimese tütre ootusega seotud aimdust. "Laps sündis enneaegselt, 35. nädalal. Seda aga, et tal ikkagi on suulaelõhe ning keel takistab hingamist, avastati alles hiljem," meenutab ta.
Viljandi haiglas sündinud enneaegne beebi viidi ruttu Tartusse ning murelikud lapsevanemad said üksnes aknast jälgida, kuidas vilkuritega kiirabiauto kaugusse kaob. "Meile öeldi, et südaööl helistage, kas jõudis kohale või mitte. Ma ei julgenud helistada haiglasse, et kas jääb elama või mitte... Õnneks siiski jäi."
Kairil on siiani detailselt meeles see, kui näo- ja lõua kirurg neid esimest korda külastades pahandas, et vanemad tahavad lapsele Kirsili nimeks panna. "Ta keelas panna nime, kus on r ja s tähed kõrvuti. Ja lisaks ütles seda ka, et ei hakka see laps sööma ega midagi tegema. Iga kord, kui see kirurg käis, ma nutsin." Lapsele pandi siiski nimeks Kirsili.
Mida kujutab endast Pierre Robini sündroom, mil moel mõjutas puudega lapse sünd Kairi suhet partneriga ning milliseid läbielamisi oli Kairil ja tema lastel meditsiinisüsteemis veel, kuula podcastist: