Teekond rahalise vabaduseni peaks algama meelerahufondist - mis see on ja kuidas edasi, kui see olemas on?
"Meelerahufond on rahapuhver, mis on su pangakontol või sukasääres olemas, et saaksid igasuguste ootamatustega hakkama," räägib Aasta Investor 2020 Kristi Saare, mis on eduka investeerimise eelduseks.
"Keegi meist pole kaitstud selle eest, et kodus mõni tehnikavidin katki läheb või midagi muud ootamatut juhtub. Siis ei saa minna börsile aktsiaid müüma, vaid sul peab see raha ootamas olema. Rahapuhvriga on ka lihtsam võtta investeerimisel riske, sest kontol nähtavad punased numbrid ei aja siis nii närvi. Meelerahufond peaks olema vähemalt pere ühe kuu kulutuste jagu raha, ideaalis kolme kuni kuue," selgitab ta.
Kui see on olemas, võib hakata mõtlema investeerimisele, et ideaalis ühel päeval saavutada täielik rahaline vabadus. Kristil see õnnestus.
"Alustamiseks piisab – ilma naljata – ka ühe euro suurusest panusest," teab ta omast käest, olles alustanud 10 euroga aastal 2012. "Nähes, kuidas ühest eurost saab kaks, veendud, et see tõesti toimib, ja kasvab ka huvi," ütleb Kristi ja lisab, et tavaliselt polegi häda liiga väikeste, vaid pigem liiga suurte summadega alustamises. "Soovitan endale paika panna kindel piir, olgu see 10, 50 või 100 eurot kuus, ja nii vähemalt pool aastat tegutseda. Siis saad juba järeldusi teha, milline investor oled ja kuidas soovid edasi toimetada."
Põhjaliku selgituse, mis on investeerimine, milliseid vigu tehakse ja kuidas tema on kahe lapse kõrvalt rahalise vabaduse saavutanud on, leiad siit: Kahe väikelapse ema Kristi Saare: mu esimene panus oli vaid 10 eurot, aga võtsin kohe ambitsioonika eesmärgi, et katan investeeringutega kõik pere kulud